• KONKURS FOX

29.02.2024

Konkurs Fox odbędzie się we wtorek 5 marca 2024  roku o godzinie 8.00 w salach 10 i 12. Proszę przynieść ze sobą długopis, który pisze na czarno.

• MATURZYŚCI W TEATRZE

29.02.2024

W środę 28 lutego klasa 4D wraz z Panią Aleksandrą Nych i Panem Tomaszem Ślusarczykiem miała możliwość zobaczyć Teatrze w Zabrzu monodram Grzegorza Cinkowskiego zatytułowany "ODcinek". Monodram połączony był z warsztatami dla młodzieży, w trakcie których można było wczuć się w rolę aktora oraz zadawać pytania dotyczące pracy na scenie.

• PIERWSZE STRZELANIE PO FERIACH

22.02.2024

W środę 21 lutego uczestnicy zajęć w ramach Norwidowskiego Koła Strzeleckiego wraz z panem Tomaszem Ślusarczykiem oddali pierwsze strzały w roku 2024. Tym razem na strzelnicy Piasta w Bieruniu Nowym zajęcia odbywały się z wykorzystaniem broni krótkiej. Po szkoleniu norwidowcy skutecznie podziurawili tarcze kalibrem .22LR z pistoletów CZ. Kolejne zajęcia zaplanowane zostały na kwiecień z wykorzystaniem broni długiej KBKS. Zajęcia odbywają się pod okiem instruktorów Klubu Sportowego PIAST.

• NORWID NA NOCY BIOLOGÓW

21.02.2024

W piątek 26 stycznia, w ostatnim dniu przed feriami, uczennice i uczniowie klasy biologiczno-chemicznej 1 D pod opieką pani Grażyny Piwowarczyk i pani Joanny Glenszczyk udali się do Instytutu Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, by wziąć udział w zorganizowanej przez Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ Nocy Biologów. XIII Ogólnopolska Noc Biologów odbyła się pod hasłem przewodnim "Tajemnica życia - od komórki do biosfery”. W ramach tego wydarzenia uczniowie wysłuchali wykładu prof. dr hab. Ewy Kurczyńskiej „Odkrywamy tajemnice życia komórki”, wzięli udział w pokazie zwierząt egzotycznych oraz w zajęciach warsztatowych, na których analizowali pod mikroskopem sowie wypluwki. Między zajęciami był czas, by obejrzeć wystawy roślin i zwierząt, poukładać anatomiczne puzzle czy wykonać pomiary fizjologiczne własnego ciała. Noc Biologów to spora dawka wiedzy i wiele niezapomnianych wrażeń!

• Uwaga Talenty!

15.02.2024

W związku z wieloma prośbami od osób zainteresowanych konkursem komitet organizacyjny konkursu postanowił przedłużyć termin zgłoszenia kandydatów do środy - 21 lutego!

Zapraszamy!